In de hete zomer van vorig jaar ontstond er commotie over een schommel. De schommel hing aan een boom aan de Garenkokerskade. Hij hing daar al jaren en viel niemand lastig. Sterker nog, er werd prettig gebruik gemaakt van de, clandestiene, schommel door de bewoners uit de buurt, die hem ook opgehangen hadden.

Echter, op een hete dag kwam de afdeling van Handhaving langs. Met een duidelijke opdracht: de schommel moest weg! Er werd een briefje bevestigd aan de schommel en daarin werd gecommuniceerd dat dit speeltoestel binnen afzienbare tijd verwijderd zou worden.De bewoners van de wijk waren het er niet mee eens- zij waren gehecht aan de schommel en wilden niet dat hij zou verdwijnen. De politiek werd gealarmeerd, waaronder Raadsleden van GroenLinks. GroenLinks juicht initiatieven vanuit de stad toe, zeker wanneer deze bijdragen tot ontmoeting en verbinding.

Dus ging GroenLinks naar de burgemeester en vroeg hem de schommel niet weg te halen, de mate van procedureel gedoe was volgens GroenLinks Haarlem contra-lineair aan de wens om de stad te verleiden om met verbindende initiatieven te komen. De burgemeester zegde toe zich te beraden en de schommel nog even te laten hangen. Niet veel later speelde letterlijk hetzelfde in het Florapark en ook toen stemde de burgemeester in om de schommel nog even te laten hangen. Tot nader beleid.

We zijn inmiddels een aantal maanden verder. In de commissie bestuur is afgesproken om een proef te doen met het ‘gedogen’ van niet gecertificeerde speeltoestellen in de openbare ruimte. Naar aanleiding van deze proef zal uiteindelijk besloten worden hoe we hier mee omgaan. Het vinden van een oplossing waarin de marges van de bestaande regels worden gebruikt om de bewoners tegemoet te komen zou wat GroenLinks betrfet helemaal in lijn zijn met het programma ‘ Nieuwe Democratie’.