De 4 dierentorens bieden onderdak aan insecten en kleine dieren, zoals vlinders, vogels en vleermuizen. In de zomer kunnen deze dieren de torens als nest- en rustplaats gebruiken en in de koude maanden kunnen ze er overwinteren.

De toren heeft kommetjes voor de huiszwaluwen, nestelplaatsen voor huis- of ringmussen, een verblijf voor vleermuizen, een vlinderpaneel, lamellenvlak voor lieveheersbeestjes en allerlei kleine gaatjes in berkenstammen en rietstengels voor insecten.

De torens zijn te vinden in het schooltuinencomplex Poelpolder, de Cornelia Westendorptuin, de Kortenaerstraat en bij het Huisdierencentrum aan de Van Oosten de Bruijnstraat.

De torens zijn geplaatst door de gemeente Haarlem, Natuur-en Milieu Educatie en Spaarnelanden. Het ontwerp is van Natuurlijke zaken.