Donderdag 28 februari dachten GroenLinks en PvdA, Ouderenpartij en Sociaal Lokaal met de SP een meerderheid het krijgen in de Raad voor een Dolhuysbrug-motie. Een motie die het college van B&W zou oproepen voor 1 mei " op zoek te gaan naar geld" om het ontbrekende bedrag te vinden. Dat, tezamen met een bijdrage van 50 % van het totaal van de provincie, zou dan voldoende moeten zijn. Maar de SP trok zich terug.

Een aantal andere partijen willen niet mee doen i.v.m de financiën. Dat betreurt de fractie omdat dit financiële argument nog niet is genoemd bij de aanleg van asfalt voor auto's (Waardeweg ).

Doordat de subsidievoorwaarden van de provincie 1 mei 2013 verlopen, laat de raad nu een schitterende kans, om een broodnodige fietsverbinding neer te leggen, schieten. En dat is doodzonde, want die kans komt niet meer terug, tenzij fracties zich voor de komende raadsvergadering alsnog bedenken.