Fer Daalderop is op 14 oktober 2013 overleden. Hij heeft veel voor GroenLinks Haarlem betekend. 5 November is er in de Pletterij de debatavond over “De stad van Fer Daalderop”. Dan hangen er ook enkele etsen in de gang en de zaal.

Fer volgde, in de 80-er jaren, enkele cursussen waarna hij ging experimenteren met de ets-techniek. Hij maakte afbeeldingen in diepdruktechniek van een koperen of zinken plaat waarin de afbeelding door zuur geëtst is. Ook gebruikte hij een andere etstechniek: Aquatint. Zijn productie lag enige tijd stil vanwege een hersenbloeding, na een intensieve revalidatie bleef één arm en hand krachteloos.

Maar de laatste jaren pakte hij zijn kunst weer op en maakt o.a. een serie geïnspireerd door de Griekse Mythologie. In Haarlem was zijn keuken tevens zijn ‘drukkerij’.

Zie op de volgende pagina enkele andere kunstwerken.

 

Hieronder enkele etsen van Fer: