PvdA, GroenLinks, SP, OPH en  CU dienden tijdens de raadsvergadering van 10 september een motie in waarin het college werd opgedragen om een pro actieve houding in te nemen in het verschaffen van onderdak en het begeleiden en ondersteunen van bewonersinitiatieven die als doel hebben om de vluchtelingen waar mogelijk te helpen.

Eerder stelde  GLH schriftelijke vragen aan het college over hoe het college denkt te kunnen helpen. Of eigenlijk, helpen helpen. Hoe de gemeente de initiatieven, die zich zo massaal aandienen, wanneer nodig en desgevraagd kan faciliteren.

 

 

Omdat de tamelijk ambtelijke beantwoording van de vragen die met name ging over wat er van overheidswege niet kon, geen recht deed aan de positieve energie die de laatste maanden vrij is gekomen, heeft GLH aanvullende vragen gesteld in de commissie Samenleving. 

Wij hebben gevraagd of het college bereid is zijn nek uit te steken omwille van diegenen die aangewezen zijn op ons empatisch vermogen en onze wil om te helpen. Er zit zoveel energie in de stad, die potentie zou optimaal benut moeten worden.

 

Het zijn de grote tragedies die vaak een groot gevoel van saamhorigheid teweeg kunnen brengen. Een collectieve rouw of collectieve afschuw en verontwaardiging. Vorig jaar zomer was het de ramp MH17 die Nederland samenbracht in gevoel en deze zomer was, en is, het de vluchtelingenstroom die maakt dat wij in gezamenlijkheid optrekken.

Tienduizenden mensen ontvluchten hun land omdat ze hun leven en dat van hun gezin, niet zeker zijn.

Nederland laat zich niet onbetuigd. Haarlem laat zich niet onbetuigd. Overal in het land  en zeker ook in Haarlem starten initiatieven van particulieren en ook van overheden. Initiatieven die als doel hebben om diegenen die hier aankomen met niets, een kans te geven om opnieuw te starten. Initiatieven die als doel hebben om de ergste en eerste nood te lenigen. Inzamelingsacties, bijeenkomsten, plannen voor straks- wanneer hun verblijf in ons land permanenter wordt. 

De motie werd aangenomen door PvdA, GroenLinks, D66  (met uitzondering van Diederik Mohr die van mening was dat de motie slechts bedoeld was als geste voor de buhne) SP, CU, AP, OPH.

Ziggy Klazes