De Kadernota: investeren in o.a. Duurzaamheid, Sociaal en Onderhoud

Na zeven magere jaren lijken nu de betere tijd aan te breken. Afgelopen jaren hebben we in Haarlem de spreekwoordelijke broekriem aangehaald. Er is nu meer financiële ruimte ontstaan om weer te investeren in Haarlem en de Haarlemmers.

Onderhoud

We gaan een deel van de bezuinigingen terugdraaien voor beheer en onderhoud van de stad. GroenLinks is blij met de structurele verhoging van 1 miljoen Euro voor beheer en onderhoud van  straten.  Daardoor kan de gemeente eerder werk maken van de aanpak van slijtage, door reparatie of vervanging .

Duurzaamheid

Mede dankzij GroenLinks wordt er nu structureel geld geïnvesteerd  in duurzaamheid. Dat is hard nodig om in 2030 een Klimaat neutrale stad te kunnen zijn. GroenLinks vindt dat hier nog meer vaart gemaakt moet worden. Want we hebben nog maar 13 jaar om het te realiseren. We pleiten er voor om de komende jaren het structurele budget voor versnelling van duurzaamheid uit te breiden. Er moet meer  integraal gewerkt worden; alle fysieke werkzaamheden die we uitvoeren in Haarlem moeten op een duurzame en zoveel mogelijk circulaire manier uitgevoerd worden.

Sociaal

Voor de mensen die een beroep moeten doen op sociale voorzieningen van het Sociaal domein wordt sterk ingezet op aanvullende verbeteringen. Haarlem heeft een reserve opgebouwd, die hiervoor wordt gebruikt.  Dit extra geld moet er voor gaan zorgen, dat de gemeente Haarlem klaar is voor het moment, dat het geld, dat de gemeente van het Rijk ontvangt voor de zorg van de kwetsbare Haarlemmers minder wordt.

Daarnaast zou GroenLinks graag zien, dat er breder gekeken wordt.  Het geld uit de reserve inzetten voor verbeteringen in het fysieke domein. Dit kan helpen om de mensen die een beroep doen op faciliteiten uit het sociaal domein, actief te laten deelnemen in de samenleving. Zoals het goed toegankelijk maken voor blinden, slechtzienden en rolstoelgebruikers van ingangen van gebouwen, straten, stoepen, fietspaden.

IT en dtabeveiliging

Verder worden op het gebied van IT en databeveiliging nu ook extra middelen vrijgemaakt. GroenLinks heeft hier stevig voor gepleit en we zijn blij, dat dit nu serieus wordt opgepakt.

Vorig weekend waarin aanvallen op computers van instellingen plaatsvonden met zogeheten ransomware was een waarschuwing, dat op wereldwijde schaal nog veel te doen is op dit gebied, dus ook in Haarlem.

Ruimte voor verandering

GroenLinks is optimistisch over de weg die de gemeente Haarlem nu is  ingeslagen, er is weer meer ruimte  voor verandering.