Een nieuwe bezoekersregeling; een inruilmogelijkheid van de straatvergunning voor een plek in de garage; een keuzemogelijkheid voor binnenstadbewoners voor een flexibele straat- en garagevergunning; parkeerduurbeperking; dit zijn enkele belangrijke aanpassingen in de parkeermaatregelen naar aanleiding van de inspraakreacties uit de stad.
Het college heeft in mei van dit jaar een reeks Moderniseren Parkeren-maatregelen gepresenteerd. Op de maatregelen zijn bijna 750 inspraakreacties binnengekomen.
Zo lag er een alternatief parkeerplan met bijbehorende berekeningen dat op draagvlak mocht rekenen van diverse partijen en wijkraden. Alhoewel het alternatieve plan niet in zijn geheel is overgenomen, hebben de resultaten van deze unieke samenwerking wel deels aan de basis gestaan van aanpassingen in de maatregelen.
Uiteraard is serieus gekeken naar alle inspraakreacties. Soms zijn er nog aanvullende gesprekken gevoerd om de maatregelen gezamenlijk door te nemen en de essentie van de inspraakreactie helder te krijgen. De reacties hebben geleid tot grote wijzigingen. Een aantal voorbeelden van belangrijke wijzigingen staan in de bijlage (PDF).
De raad aan zet
Voordat het raadsvoorstel ter vaststelling wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, bespreekt de commissie Beheer de maatregelen op donderdag 24 november 2016. Bewoners, ondernemers en andere belanghebbenden zijn dan in de gelegenheid om in te spreken. De vermoedelijke datum dat de raad zich definitief uitspreekt is 15 december van dit jaar.
Zie gemeentelijke site haarlemparkeert.nl