Donderdag 16 mei ging de Haarlemse gemeenteraad ietwat knarsetandend akkoord met de verkoop van de Villa en schoolgebouw aan het Prinsen Bolwerk 3. In de voormalige school de Sleutel zit al jaren het jongerencentrum Flinty ’s in afwachting van een definitieve huisvesting. Keiharde voorwaarde voor deze verkoop voor Groen Links was, dat er nu eindelijk een definitieve huisvesting voor Flinty ’s komt. Die is gegarandeerd door Burgemeester en Wethouders en daarom gingen we akkoord met deze verkoop.

Het heeft allemaal erg lang geduurd.  VVD en D’66 zeggen hun verlies te hebben genomen vanwege  het feit dat er  voor deze oplossing voor Flinty’s is gekozen en het hele kavel niet voor de hoofdprijs is verkocht.
De Bolwerken worden nu in oude luister hersteld, de villa gerestaureerd, de gemeente behoudt 2.0 miljoen rijkssubsidie en er kan een bedrag van 3,25 miljoen in de ontwikkeling van het Stationsplein geïnvesteerd worden. Met een mooie fietsflat aan de achterkant van het Stationsplein. Met de onthulling van het beeld van Ripperda aan  de voorzijde van het Stationsplein vrijdag 17 mei zou het feest compleet zijn.
Nu is het wachten op de nieuwe huisvesting van Flinty’s. Voor ons is dat een zeer zwaar punt van overweging. In de laatste commissievergadering is afgesproken, dat er een oplossing moet komen. Dan wel tijdelijk naar de Gedempte Oude Gracht 120 en twee jaar later naar het gebouw van Parkeerbeheer, Gedempte Oude Gracht 138. Dan wel direct een definitieve huisvesting naar het pand van Parkeerbeheer. Beide hebben nadelen en zijn ook geen ideale oplossing voor het jongerenwerk, maar wij hebben begrepen dat het jongerenwerk ermee kan leven.
De terugvaloptie naar Gedempte Oudegracht 120 als tijdelijke oplossing is een keiharde garantie. Wat het ook gaat worden, twee jaar tijdelijke herhuisvesting en dan definitief of gelijk naar een permanente huisvesting, er  komt een oplossing. Dat is iets dat de stad nodig heeft en het stedelijk jongerenwerk echt verdient.
Dik Bol