In het coalitieprogramma ‘samen doen!’ hebben de vier coalitiepartijen D66, PvdA, GroenLinks en CDA afgesproken dat openingstijden voor de horeca in overleg met de betrokken partijen vrijer worden. Naar aanleiding van deze afspraak heeft GroenLinks Haarlem enkele technische vragen gesteld aan het college over de voortgang van deze afspraak.
GroenLinks is voor een verruiming van de openingstijden voor horeca. “Dit stelt ondernemers in staat te anticiperen op lekker weer, flexibel te zijn bij festivals en de wensen van het publiek dat zij bedienen. Ook voorkomt het dat het uitgaanspubliek gelijktijdig op straat belandt, waardoor overlast wordt voorkomen”, aldus schaduwraadslid Jasper Drost.
Voor GroenLinks Haarlem is het wel van essentieel belang dat deze verruiming in nauwe samenspraak met betrokken partijen (Horeca Haarlem, KHN afdeling Haarlem, wijkraad Binnenstad, Politie, overige partijen) tot stand komt.
Sinds 2012 loopt er een pilot verruiming openingstijden waarin een aantal horecazaken in Haarlem naast de al bestaande uitzonderingen (Koningsnacht, Pinkstervrijdag en oud- en nieuw) enkele keren per jaar tot 6 uur in de ochtend open kunnen zijn. GroenLinks Haarlem ziet graag dat ervaringen uit deze pilot worden meegenomen in de nieuwe voorgestelde verruiming.
Jasper Drost